Ako vybrať nebankový pôžičku a nenaletieť?

Nebankové pôžičky majú bohužiaľ aj svoje temné zákutia, musíte si vybrať naozaj dobre.

V modernej dobe sa môžete vďaka internetu dočkať škaredých prekvapenia. Niekedy to môže byť aj nevhodne zvolená nebankový úver, vďaka ktorej prídete prinajmenšom o pár sto korún. Dobrá rada? Neplaťte rozhodne nič vopred, to naopak poskytovateľ musí peniaze po preverení totožnosti a potvrdenie o príjme zaplatiť vám, ak pôžičku naozaj schváli. Rozhodne sa nenechajte nejako jednoducho nachytať …

Bezproblémových ponúk je na trhu dosť

Dnešné nebankové pôžička majú svoje špecifiká, niekedy narazíte aj na ponuku, ktorá nie je tak celkom férová. Ale podľa čoho ju vlastne spoznať? Skontrolujte si hlavne nasledovné veci, pomôžu vám ľahko odhaliť niekoho, kto to celé nemyslí tak úplne dobre.

Inzercia v tlači, čo je distribuovaný zdarma? A prečo poskytovateľ nevloží peniaze do reklamy?
Požaduje sa poplatok vopred? Svoje peniaze by ste už nemuseli nikdy vidieť, hrozí tu podvod!
Vlastne ani neviete, s kým máte tú česť? Firma je záhadná, nemá ani žiadne sídlo v rámci SR?
Otázok, ktoré si musíme položiť pred každou pôžičkou, by sme samozrejme našli ešte oveľa viac. Okrem tých praktických – koľko si požičať a na ako dlho – sa tu ponúka ešte preverenie firmy, ktorá vás zaujala. Výber nebankové pôžičky však nesmiete uponáhľať. Nebojte sa, času je dosť, pretože hneď po schválení žiadosti dostanete peniaze na účet. Čakanie neprekročí Pätnásťminútový interval, o to viac pozornosti by ste mali určite venovať celkovému rozhodovaní o tej či onej ponuke.

Žiadna reklama vás nesmie zdolať

Reklamné slogany možno znie pekne, v televízii sa na niektoré vtipné spoty pekne pozerá a zasmejete sa im spoločne s priateľmi. Tu by to ale malo všetko ležérne skončiť a nastúpiť potom musí chladná hlava, ktorá si všetko starostlivo premyslí. Niektoré indície predsa hovorí jasne, skôr vás od ponuky odrádzajú. Iné zasa znie viac ako férovo, treba ak máte k dispozícii zaujímavé doplnkové služby.

Doplnkové služby naozaj na jedničku …
Oddialiť splátkový kalendár za relatívne mierny poplatok nejde vždy a všade. Pokiaľ ale na podobnú vec narazíte, je to obrovské plus. Viete snáď stopercentne, že sa nedostanete z nejakého dôvodu do problémov so splácaním? Finančné karamboly si nevyberajú, možno budete hasiť aj ďalší problém a na splátku tento týždeň už neostane dosť peňazí. U dlhodobejších úverov sa potom ponúka aj takzvané poistenie schopnosti splácať. Jednoducho, prídete o prácu alebo ochoriete, ale poisťovňa sa zaviaže hradiť splátky do určitého dátumu. Úrok sa navyše zvýši len minimálne.

Neochota oznamovať informácie je povážlivý

Férový poskytovateľ by nemal mať problém s tým, že sa spýtate na niečo bližšieho okolo jeho pôžičky. Má predsa sám vo všetkom jasno a ide mu o dlhodobého klienta, ktorý v neho má maximálnu dôveru? Ak tomu tak nie je, dostanete úsečne a neprívetivú odpoveď, prípadne dokonca vôbec žiadnu reakciu na váš krátky dotaz. Blesková pôžička by predsa len mala vyzerať inak, telefonista alebo operátor interaktívneho chatu musí byť milý, je to predsa svojho druhu reklama. Keby ste mali firmu, odbili by ste zákazníka podobne, ako to robia niektorí poskytovatelia? Potom by ste sa nemohli čudovať tomu, že už nikto ďalší nepríde a všetko sa čoskoro rozkríkne doslova po celom meste.

Minimum administratívy rozhodne poteší

Keď nebudete konfrontovaní s obrovskou porciou administratívy, určite to kvituje s vďakou. A keď bude zmluva len na jedinom hárku papiera, ušetríte aj veľa času. Jednoznačné formulácie, za ktorými sa neskrýva nič záhadného? Samozrejme, dnes už naprostý štandard. A často platí, že keď podpíšete jednu zmluvu, nabudúce sa po úspešnej žiadosti môže použiť rovnaká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *