Ako vybrať prvú pôžičku zadarmo

Prvá pôžička zdarma je produkt pomerne obľúbený. Prinášame vám rady, ako vybrať prvú pôžičku zadarmo.

Na čo si chcem požičať

Najmä u krátkodobé pôžičky je potrebné zvážiť, či si skutočne musíte požičiavať. Pôžička na 30 dní zadarmo je vhodná v prípadoch, keď potrebujete vyriešiť náhlou situáciu v podobe rozbitého auta, spotrebiče, vysokého nedoplatku za energie alebo len potrebujete pôžičku pred výplatou, atď. Naopak sa neoplatí požičiavať si na dovolenku či novú elektroniku.

Spoločnosť si preverte

Keď už sa rozhodnete pre krátkodobú pôžičku, vyberajte si z overených poskytovateľov. Ich zoznam nájdete na stránkach Českej národnej banky, ktorá ich má novo pod svojím dozorom. Spoľahlivý poskytovateľ má spracovaný web, kontaktné informácie, nechýba IČ, všetky kontaktné údaje.

Výber týchto pôžičiek je stále pomerne veľký, preto voľte skutočne starostlivo. Niektoré spoločnosti ponúknu prvú pôžičku max. 3000 Sk, inde si môžete požičať až 10 000 Sk. Záleží na vašich preferenciách.

Spočítajte si pôžičku s on-line kalkulačkou

Flexibilné nastavenia si môžete pôžičku okamžite nasimulovať, ľahko si tak spočítate výšku pôžičky, prípadne výšku splátky. Pri nových žiadateľov je bežná prvá pôžička zdarma, kedy si peniaze požičiate na 30 dní. Pôžička vrátite bez akýchkoľvek poplatkov a úrokov v riadnom termíne. Avšak pozor: akonáhle si požiadate o predĺženie termínu splatnosti, túto výhodu strácate a musíte uhradiť celú sumu vrátane poplatkov a úrokov.

Veľmi dôležité je spočítať si, koľko peňazí skutočne potrebujete. Je lepšie si požičať radšej menšiu sumu, než peniaze navyše. Nikdy neviete, čo sa môže stať a môže nastať problém so splácaním, hoci si požičiate napríklad len tisíc korún navyše. Nemáte-li finančnú rezervu, môžete sa dostať do finančných problémov.

Ak niečomu nerozumiete, pýtajte sa

Väčšina poskytovateľov nebankových pôžičiek umožní, aby ste ich kontaktovali pomocou formulára, telefonicky alebo prostredníctvom live chatu. Môžete sa tak okamžite opýtať na všetko potrebné, ak niečomu v zmluve či obchodných podmienkach nerozumiete.

Nepožičiavajte si pod tlakom

Nepožičiavajte si peniaze, keď ste v časovom strese alebo pod tlakom. Ani prvá pôžička zadarmo nie je vždy najvhodnejšie riešenie a môže sa vám predražiť v okamihu, keď zistíte, že nemáte na splátku. Stačí, aby sa oneskorila výplata a môžu vám naskákať poplatky a sankcie za poplatky. Preto je potrebné si každú zmluvu skutočne riadne prečítať a zaujímať sa o všetky poplatky, ktoré sú s pôžičkou spojené.

Zamerajte sa na výhody pôžičky

Práve výhody pôžičky rozhodujú o tom, ako veľmi je pre zákazníka výhodná. Práve prvá pôžička zdarma je jednou z výhod, ktorú by mal žiadateľ využiť. Prvá pôžička zdarma je určená pre klientov, ktorí si doteraz u danej spoločnosti neuplatňovali. Ide o ponuku, ktorá má za cieľ prilákať nových zákazníkov, ktorí sa budú pre pôžičku vracať. Nejedná sa o žiadny podvod, len je potrebné riadne dodržiavať podmienky poskytovateľov pôžičky, aby bola skutočne pôžička zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *