Môžete získať hypotéku aj so záznamom v registroch?

Potrebujete si vziať hypotéku na bývanie alebo hypotéku americkú, ale obávate sa záznamu v registroch dlžníkov? Hľadáte riešenie, pri ktorom by ste nemuseli mať žiadne obavy a prešiel by aj nejaký ten vrúbok? Hypotéka bez registra nie je nič neobvyklé a ponúkajú jej predovšetkým nebankové spoločnosti.

V posledných rokoch sa stal nočnou morou väčšiny klientov, ktorí žiadajú o úver či hypotéku v banke, záznam v registroch dlžníkov. Jedná sa o registre bankové a nebankové a register SOLUS, v ktorých figuruje čoraz viac žiadateľov o úvery a hypotéky.

Je to dané aj tým, že podmienky na získanie akéhokoľvek úveru sa sprísnili a do registra sa môžete dostať aj za o pár dní oneskorenou splátku iného úveru či úhrady za pravidelné služby. O takomto zázname preto nemusíte ani vedieť a dozviete sa o ňom až vo chvíli, keď žiadate o nejaký bankový produkt.

V tej chvíli sa vám môže zrútiť celý svet, pretože už máte rozbehnutý nákup nehnuteľnosti a banka vám žiadosť na základe registra zamietne. Situácia sa tým značne skomplikuje a vy môžete prísť napríklad o rôzne zálohy, rezervačné poplatky a podobne, ktoré ste hradili zo svojich úspor.

Našťastie je ešte riešenie, ktoré prejde aj cez nejaký záznam v týchto registroch. Je to hypotéka bez registra, ktorá je produktom väčšinou nebankových spoločností. Ponúka ľahší prístup klientom k požadovanej sume, pretože nelustruje tieto záznamy.

Ďalším kameňom úrazu býva dokladovania príjmov. Nie každý totiž poberá vysoké sumy alebo môže svoje príjmy doložiť. A to v bankách tiež býva veľký problém, pretože bez príjmov vás ďalej nepustí a peniaze nezískate. Aj tu majú východisko nebankové spoločnosti a ich hypotéka bez príjmu.

Znamená to nie, že by ste nemali mať vôbec žiadne príjmy, pretože svoj záväzok musíte splácať, ale nemusíte ich mať vysoké a nemusíte ich ani dokladať.

Vďaka odpadnutie týchto dvoch záležitosťou je aj vybavenie ľahšie a hlavne rýchlejší, takže nečakáte mesiace na to, aby vám niekto povedal, či bola vaša žiadosť schválená alebo zamietnutá. Podmienkou pre získanie každé hypotéky je vždy zástava nehnuteľnosti. Bez splnenia tejto podmienky nemôžete hypotéku získať u žiadnej spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *