Ako vybrať nebankový pôžičku a nenaletieť?

Nebankové pôžičky majú bohužiaľ aj svoje temné zákutia, musíte si vybrať naozaj dobre.

V modernej dobe sa môžete vďaka internetu dočkať škaredých prekvapenia. Niekedy to môže byť aj nevhodne zvolená nebankový úver, vďaka ktorej prídete prinajmenšom o pár sto korún. Dobrá rada? Neplaťte rozhodne nič vopred, to naopak poskytovateľ musí peniaze po preverení totožnosti a potvrdenie o príjme zaplatiť vám, ak pôžičku naozaj schváli. Rozhodne sa nenechajte nejako jednoducho nachytať …

Bezproblémových ponúk je na trhu dosť

Dnešné nebankové pôžička majú svoje špecifiká, niekedy narazíte aj na ponuku, ktorá nie je tak celkom férová. Ale podľa čoho ju vlastne spoznať? Skontrolujte si hlavne nasledovné veci, pomôžu vám ľahko odhaliť niekoho, kto to celé nemyslí tak úplne dobre.

Inzercia v tlači, čo je distribuovaný zdarma? A prečo poskytovateľ nevloží peniaze do reklamy?
Požaduje sa poplatok vopred? Svoje peniaze by ste už nemuseli nikdy vidieť, hrozí tu podvod!
Vlastne ani neviete, s kým máte tú česť? Firma je záhadná, nemá ani žiadne sídlo v rámci SR?
Otázok, ktoré si musíme položiť pred každou pôžičkou, by sme samozrejme našli ešte oveľa viac. Okrem tých praktických – koľko si požičať a na ako dlho – sa tu ponúka ešte preverenie firmy, ktorá vás zaujala. Výber nebankové pôžičky však nesmiete uponáhľať. Nebojte sa, času je dosť, pretože hneď po schválení žiadosti dostanete peniaze na účet. Čakanie neprekročí Pätnásťminútový interval, o to viac pozornosti by ste mali určite venovať celkovému rozhodovaní o tej či onej ponuke.

Žiadna reklama vás nesmie zdolať

Reklamné slogany možno znie pekne, v televízii sa na niektoré vtipné spoty pekne pozerá a zasmejete sa im spoločne s priateľmi. Tu by to ale malo všetko ležérne skončiť a nastúpiť potom musí chladná hlava, ktorá si všetko starostlivo premyslí. Niektoré indície predsa hovorí jasne, skôr vás od ponuky odrádzajú. Iné zasa znie viac ako férovo, treba ak máte k dispozícii zaujímavé doplnkové služby.

Doplnkové služby naozaj na jedničku …
Oddialiť splátkový kalendár za relatívne mierny poplatok nejde vždy a všade. Pokiaľ ale na podobnú vec narazíte, je to obrovské plus. Viete snáď stopercentne, že sa nedostanete z nejakého dôvodu do problémov so splácaním? Finančné karamboly si nevyberajú, možno budete hasiť aj ďalší problém a na splátku tento týždeň už neostane dosť peňazí. U dlhodobejších úverov sa potom ponúka aj takzvané poistenie schopnosti splácať. Jednoducho, prídete o prácu alebo ochoriete, ale poisťovňa sa zaviaže hradiť splátky do určitého dátumu. Úrok sa navyše zvýši len minimálne.

Neochota oznamovať informácie je povážlivý

Férový poskytovateľ by nemal mať problém s tým, že sa spýtate na niečo bližšieho okolo jeho pôžičky. Má predsa sám vo všetkom jasno a ide mu o dlhodobého klienta, ktorý v neho má maximálnu dôveru? Ak tomu tak nie je, dostanete úsečne a neprívetivú odpoveď, prípadne dokonca vôbec žiadnu reakciu na váš krátky dotaz. Blesková pôžička by predsa len mala vyzerať inak, telefonista alebo operátor interaktívneho chatu musí byť milý, je to predsa svojho druhu reklama. Keby ste mali firmu, odbili by ste zákazníka podobne, ako to robia niektorí poskytovatelia? Potom by ste sa nemohli čudovať tomu, že už nikto ďalší nepríde a všetko sa čoskoro rozkríkne doslova po celom meste.

Minimum administratívy rozhodne poteší

Keď nebudete konfrontovaní s obrovskou porciou administratívy, určite to kvituje s vďakou. A keď bude zmluva len na jedinom hárku papiera, ušetríte aj veľa času. Jednoznačné formulácie, za ktorými sa neskrýva nič záhadného? Samozrejme, dnes už naprostý štandard. A často platí, že keď podpíšete jednu zmluvu, nabudúce sa po úspešnej žiadosti môže použiť rovnaká.

Bitcoin farma. Na čo je dobrá?

Určite každý z vás mnohokrát počul, že na Bitcoin môžete zarobiť imanie. Niektorí sa rozhodli preniknúť hlbšie do tejto témy a snažili sa o preskúmanie spôsobov ťaženie kryptomena.

Dnes budeme hovoriť o jednom zo spôsobov miningu – Bitcoin farme. Dnes budeme zvažovať takéto otázky: čo je Bitcoin farma, aký príjem prináša, kde ju získať a ako si na ňu zarobiť peniaze.

Najprv sa pozrieme čo je to Bitcoin farma. Bitcoin farma – je niekoľko grafických kariet, ktoré sú zapojené sú k centrálnemu procesoru a sú napájané od napájacím zdrojom. Aby to bolo bezpečné tento prístroj môže zostaviť len naozajstný odborník, aby nedošlo k problémom s prácou tohto stroja v budúcnosti. Predsa sa však niektorí užívatelia pokúša nastaviť ten stroj sami, ale veľmi sa to neodporúča.

V dnešnej dobe sa už na internete sa predáva veľa už pripravených variantov strojov, ale ak chcete stále postaviť Bitcoinovou farmu na vlastnú päsť, potom by ste mali venovať pozornosť grafickým kartám Radeon, pretože práve tie sa najčastejšie používajú pre mining.

Najprv, musíte zaregistrovať svoju Bitcoin peňaženku. To je možné urobiť na oficiálnej webovej stránke. Po registrácii vašej peňaženky dostanete jedinečnú adresu, ktorú musíte pripojiť k akémukoľvek Pulu (blok zo skupiny Minera). Keď pracujete s Pule, tak získate vyššiu odmenu, lebo platy na vašu peňaženku budú prebiehať cez bloky tj ak nebudete transakciu robiť sami, tak systém Vás buď sám pripojí do nejakého bloku, alebo je tu možnosť, že vás nesmie spájať vôbec, a v takom prípade stratíte možnosť dostať potenciálny zisk.

Zisk z Bitcoinové farmy záleží na jej charakteristike. Ak Váš stroj je nevýkonný, tak dostanete menej zisku ako napríklad od stroja s grafickými kartami Radeon z rokov 2015-2017. Tiež majte na pamäti konkurenciu. Za posledné dva roky dopyt po Bitcoin vzrástla až 10 000 krát! Pričom počet Bitcoin na svete sa nebude rozširovať, pretože ich maximálny počet je 10 miliónov.

Presné prognózy na mining nikto neposkytuje, preto je nákup Bitcoin fariem záleží len na Vašom rozhodnutí.

Ako ustáť pôžičku

Celosvetové uvoľnenie finančného a realitného trhu spustilo pred niekoľkými rokmi finančnú krízu, na ktorú teraz dopláca celá rada európskych štátov. Aj keď by sa mohlo zdať, že si Česká republika nevedie v otázkach zadlženosti dobre, opak je pravdou. Súkromný dlh našej krajiny, teda peniaze, ktoré si požičali občania, je tretí najnižší zo všetkých krajín EÚ. Napriek tomu by sa vám mohlo hodiť pár tipov, ktoré vám zaručia, že svoju pôžičku splatíte bezbolestne.

Dvakrát merajte, než si požičiate

Bankových i nebankových inštitúcií ponúkajúcich výhodné aj menej výhodné pôžičky už je na našom trhu nepreberné množstvo. Vyberajte vždy medzi bankami a voľte také produkty, ktoré umožnia čerpať pôžičku bez poplatku, prípadne je možné ju splatiť predčasne bez akýchkoľvek sankcií. Niektoré banky dokonca ponúkajú produkt nazvaný rýchla pôžička umožňujúce čerpať úvery už za pár desiatok hodín.

Komunikujte

V prípade dlhodobých pôžičiek sa môže stať, že sa ocitnete v situácii, keď svoju pôžičku nie ste schopní splácať. Ak ste až do tejto chvíle patrili medzi spoľahlivé dlžníkmi, je veľmi pravdepodobné, že vám banka vyjde v ústrety a buď upraví po dohode výšku splátok, prípadne je na čas preruší. Dôležité ale je, aby ste sa zachovali seriózne a s bankou o svojich problémoch komunikovali. Vo chvíli, keď nezaplatíte prvú splátku, bude už na vysvetľovanie a pokus o dohodli neskoro.

Zkonsolidujte pôžičku

Aj keď sa jedná o na prvý pohľad zložitý terminus technicus, je to veľmi jednoduchá a hlavne prínosná služba predovšetkým väčších bánk. Využijete ju v okamihu, kedy máte niekoľko úverov a ich splácanie vám začína pomaly prerastať cez hlavu. Vezmite všetky svoje úverové zmluvy a prineste ich do vybranej banky. Tá všetky pôžičky slúži do jednej, upraví podľa vášho želania dobu splatnosti a výšku splátok. Vo výsledku zaplatíte často menej peňazí, s jednou mesačnou splátkou a rovnakou dobou splatnosti. Nechajte si urobiť ponuky od viac bánk a porovnajte ich. Niektoré dokonca vytvorí konkurenčnú výhodnú ponuku.

Pôžičky na dovolenku neberte

Dostupnosť úverových produktov spôsobila, že si veľa ľudí berie pôžičku aj na dovolenku alebo vianočné darčeky. Vždy zhodnoťte, nakoľko je pre vás úver nevyhnutný a či budete mať peniaze na to, aby ste ho zaplatili. Vopred si tiež spočítajte, aká vysoká bude konečná suma, ktorú za svoj úver zaplatíte. Možno by ste sa divili, ako bude zrazu výhodná dovolená drahá.

Ako vybrať prvú pôžičku zadarmo

Prvá pôžička zdarma je produkt pomerne obľúbený. Prinášame vám rady, ako vybrať prvú pôžičku zadarmo.

Na čo si chcem požičať

Najmä u krátkodobé pôžičky je potrebné zvážiť, či si skutočne musíte požičiavať. Pôžička na 30 dní zadarmo je vhodná v prípadoch, keď potrebujete vyriešiť náhlou situáciu v podobe rozbitého auta, spotrebiče, vysokého nedoplatku za energie alebo len potrebujete pôžičku pred výplatou, atď. Naopak sa neoplatí požičiavať si na dovolenku či novú elektroniku.

Spoločnosť si preverte

Keď už sa rozhodnete pre krátkodobú pôžičku, vyberajte si z overených poskytovateľov. Ich zoznam nájdete na stránkach Českej národnej banky, ktorá ich má novo pod svojím dozorom. Spoľahlivý poskytovateľ má spracovaný web, kontaktné informácie, nechýba IČ, všetky kontaktné údaje.

Výber týchto pôžičiek je stále pomerne veľký, preto voľte skutočne starostlivo. Niektoré spoločnosti ponúknu prvú pôžičku max. 3000 Sk, inde si môžete požičať až 10 000 Sk. Záleží na vašich preferenciách.

Spočítajte si pôžičku s on-line kalkulačkou

Flexibilné nastavenia si môžete pôžičku okamžite nasimulovať, ľahko si tak spočítate výšku pôžičky, prípadne výšku splátky. Pri nových žiadateľov je bežná prvá pôžička zdarma, kedy si peniaze požičiate na 30 dní. Pôžička vrátite bez akýchkoľvek poplatkov a úrokov v riadnom termíne. Avšak pozor: akonáhle si požiadate o predĺženie termínu splatnosti, túto výhodu strácate a musíte uhradiť celú sumu vrátane poplatkov a úrokov.

Veľmi dôležité je spočítať si, koľko peňazí skutočne potrebujete. Je lepšie si požičať radšej menšiu sumu, než peniaze navyše. Nikdy neviete, čo sa môže stať a môže nastať problém so splácaním, hoci si požičiate napríklad len tisíc korún navyše. Nemáte-li finančnú rezervu, môžete sa dostať do finančných problémov.

Ak niečomu nerozumiete, pýtajte sa

Väčšina poskytovateľov nebankových pôžičiek umožní, aby ste ich kontaktovali pomocou formulára, telefonicky alebo prostredníctvom live chatu. Môžete sa tak okamžite opýtať na všetko potrebné, ak niečomu v zmluve či obchodných podmienkach nerozumiete.

Nepožičiavajte si pod tlakom

Nepožičiavajte si peniaze, keď ste v časovom strese alebo pod tlakom. Ani prvá pôžička zadarmo nie je vždy najvhodnejšie riešenie a môže sa vám predražiť v okamihu, keď zistíte, že nemáte na splátku. Stačí, aby sa oneskorila výplata a môžu vám naskákať poplatky a sankcie za poplatky. Preto je potrebné si každú zmluvu skutočne riadne prečítať a zaujímať sa o všetky poplatky, ktoré sú s pôžičkou spojené.

Zamerajte sa na výhody pôžičky

Práve výhody pôžičky rozhodujú o tom, ako veľmi je pre zákazníka výhodná. Práve prvá pôžička zdarma je jednou z výhod, ktorú by mal žiadateľ využiť. Prvá pôžička zdarma je určená pre klientov, ktorí si doteraz u danej spoločnosti neuplatňovali. Ide o ponuku, ktorá má za cieľ prilákať nových zákazníkov, ktorí sa budú pre pôžičku vracať. Nejedná sa o žiadny podvod, len je potrebné riadne dodržiavať podmienky poskytovateľov pôžičky, aby bola skutočne pôžička zdarma.