Bitcoin farma. Na čo je dobrá?

Určite každý z vás mnohokrát počul, že na Bitcoin môžete zarobiť imanie. Niektorí sa rozhodli preniknúť hlbšie do tejto témy a snažili sa o preskúmanie spôsobov ťaženie kryptomena.

Dnes budeme hovoriť o jednom zo spôsobov miningu – Bitcoin farme. Dnes budeme zvažovať takéto otázky: čo je Bitcoin farma, aký príjem prináša, kde ju získať a ako si na ňu zarobiť peniaze.

Najprv sa pozrieme čo je to Bitcoin farma. Bitcoin farma – je niekoľko grafických kariet, ktoré sú zapojené sú k centrálnemu procesoru a sú napájané od napájacím zdrojom. Aby to bolo bezpečné tento prístroj môže zostaviť len naozajstný odborník, aby nedošlo k problémom s prácou tohto stroja v budúcnosti. Predsa sa však niektorí užívatelia pokúša nastaviť ten stroj sami, ale veľmi sa to neodporúča.

V dnešnej dobe sa už na internete sa predáva veľa už pripravených variantov strojov, ale ak chcete stále postaviť Bitcoinovou farmu na vlastnú päsť, potom by ste mali venovať pozornosť grafickým kartám Radeon, pretože práve tie sa najčastejšie používajú pre mining.

Najprv, musíte zaregistrovať svoju Bitcoin peňaženku. To je možné urobiť na oficiálnej webovej stránke. Po registrácii vašej peňaženky dostanete jedinečnú adresu, ktorú musíte pripojiť k akémukoľvek Pulu (blok zo skupiny Minera). Keď pracujete s Pule, tak získate vyššiu odmenu, lebo platy na vašu peňaženku budú prebiehať cez bloky tj ak nebudete transakciu robiť sami, tak systém Vás buď sám pripojí do nejakého bloku, alebo je tu možnosť, že vás nesmie spájať vôbec, a v takom prípade stratíte možnosť dostať potenciálny zisk.

Zisk z Bitcoinové farmy záleží na jej charakteristike. Ak Váš stroj je nevýkonný, tak dostanete menej zisku ako napríklad od stroja s grafickými kartami Radeon z rokov 2015-2017. Tiež majte na pamäti konkurenciu. Za posledné dva roky dopyt po Bitcoin vzrástla až 10 000 krát! Pričom počet Bitcoin na svete sa nebude rozširovať, pretože ich maximálny počet je 10 miliónov.

Presné prognózy na mining nikto neposkytuje, preto je nákup Bitcoin fariem záleží len na Vašom rozhodnutí.