Realizácia drevostavby: S dôrazom na maximálnu úsporu času i peňazí

Uvažujete aktuálne o novom bývaní? Potom už ste celkom určite riešili dilemu medzi klasickým murovaným domčekom a drevostavbou. Na realizáciu samotného zámeru chce ušetriť úplne každý a tejto zásadnej otázke sa nevyhneme. My sa v nasledujúcich riadkoch zameriame na drevostavby. Práve ony sú totiž schopné priniesť vysokú úsporu finančných prostriedkov.

Expresná realizácia

Stavba štandardného murovaného domu väčšinou trvá minimálne jeden rok, a to je možné voliť aj riešenia na kľúč. Naopak u drevostavby vybavíte úver zo stavebného sporenia alebo hypotéku, objednáte si realizáciu u konkrétnej firmy a za pár mesiacov môžete bývať. Priamo v zmluve budete mať totiž zanesené dátum dokončenia, poťažmo nasťahovanie sa do vášho nového sídla. Najzdĺhavejších môžu byť snáď len ťahanice s úradmi týkajúce sa vybavenie stavebného povolenia. Aj tu je ale možné začať s predstihom a všetko bude vyriešené do niekoľkých týždňov.

Úspora energií zaručená

Veľkou výhodou drevostavby je maximálna úspora energie. Drevo je čisto prírodným materiálom, ktorý dokáže udržať v interiéri dostatočné množstvo tepla. Objekt sa veľmi rýchlo nahreje a pri kvalitne realizovanom zateplení nedochádza k zbytočným únikom mimo jeho interiér. Určite na tento fakt myslite, hypotéka sa dá jednoducho ľahko navýšiť a zaobstaráte si trebárs aj tepelné čerpadlo, ktoré dokáže ušetriť ešte viac peňazí. Celková cena drevostavby bude ale s najväčšou pravdepodobnosťou oveľa nižšia, než by tomu bolo u murovaného domčeka.

Ušetrite ešte viac peňazí s dotáciou

K vyššej úspore môžete prísť v prípade, že využijete dotačného programu Nová zelená úsporám. Požiadať si o príspevok možno až do roku 2021. Všetko bude vybavené do 3 mesiacov od schválenia žiadosti. Dotácia sa pritom nevzťahuje len na novostavby. Ak sa rozhodnete pre rychloúvěr na rekonštrukciu, pokojne môžete o dotáciu požiadať. Ak budete spĺňať požiadavky na nízkoenergetické bývanie, peniaze získate.