Ako prestať přeplácet zbytočne veľa za energie s Energetickou kancelárií

V dnešnej dobe sme obklopení všetkými možnými paušálnymi poplatkami, ktoré každý mesiac vysávajú náš účet. Veľa z nás sa snažia svoje peniaze ušetriť na jednorazových transakciách, ako napríklad na zlacnený tovar v hypermarketoch alebo na motorových palivách. Prečo teda neskúsiť nejakú alternatívu aj pre paušálne poplatky, ktorá by nám pomohla obmedziť výdavky aj v tomto smere?

Jedným z paušálnych poplatkov je učet za elektrický prúd a plyn. A práve v tomto odbore sa najčastejšie stretávame s prípadom zbytočného prefinancovaním. Podľa štatistík Energetické kancelárie sa jedná až o 80% zákazníkov, ktorí platia až o 30% viac ako by v skutočnosti mohli. Je to kvôli doposiaľ viacmenej monopolnému trhu v tomto sektore. Pred niekoľkými rokmi sa ale na svetlo ukázalo niekoľko dodávateľov, ktorí sú ochotní svojim zákazníkom vystaviť oveľa lepšie podmienky s oveľa nižšou cenou, než bolo doteraz vôbec možné.

Tieto dodávateľa zjednocuje spoločnosť – Energická kancelária. Energetická kancelária dohliada na zjednanie tej najlepšej ceny spolu so servisom pre každého nového zákazníka a zároveň preveruje a kontroluje každého dodávateľa v stránke kvality a dodržiavanie podmienok.

Výber vhodných dodávateľov pre jednotlivých zákazníkov prebieha formou energetickej súťaže. Táto súťaž je pre dodávateľov veľmi kompetitívnym prostredím, pretože práve ten najlepší a práve ten s najnižšou cenou získa nového zákazníka. Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto chce ušetriť peniaze a má chuť urobiť zmenu. Stačí len trocha vášho času na skontaktovanie EK pomocou mobilného telefónu alebo emailu. Tento krok je jediným krokom, ktorý musí nový zákazník urobiť. Energetická kancelária si totiž zakladá hlavne ústretových k zákazníkovi, a tak zariaďuje všetko papierovanie od odstúpenia od zmluvy s pôvodným dodávateľom po zmluvy nové s dodávateľom budúcim. Tento proces prebieha okolo 2-3 mesiacov, po ktorých zákazník získava novú cenu a začína šetriť.

Spôsobov úspory je tu hneď niekoľko. Najbežnejším je zľava na elektrine a plyne, avšak je tu aj možnosť inštalácie svietidiel pre celú domácnosť alebo firmu alebo možnosť dodávky zľavneného paliva alebo priamo montáž nového tepelného zdroja. V cene dodávky kotla alebo tepelného čerpadla je aj pomoc s jeho dôkladným výberom a inštaláciou. U kúpa nového kotla možno žiadať o kotlíkovou dotáciu, ktorú organizuje každý kraj. S jej získaním vám môže EK tiež pomôcť a ušetrí vám tým čas a až 80% z pôvodnej ceny kotla. Viac informácií o dotáciu sa dozviete na stránkach vášho kraja.

Prípadný záujem o zľavu môžete prejaviť na telefónnom čísle +420 552 319 955 alebo pomocou svojej emailovej adresy na info@ek.cz. Dodatočné informácie sa dočítate na webových stránkach Energetické kancelárie www.ek.cz.

Realizácia drevostavby: S dôrazom na maximálnu úsporu času i peňazí

Uvažujete aktuálne o novom bývaní? Potom už ste celkom určite riešili dilemu medzi klasickým murovaným domčekom a drevostavbou. Na realizáciu samotného zámeru chce ušetriť úplne každý a tejto zásadnej otázke sa nevyhneme. My sa v nasledujúcich riadkoch zameriame na drevostavby. Práve ony sú totiž schopné priniesť vysokú úsporu finančných prostriedkov.

Expresná realizácia

Stavba štandardného murovaného domu väčšinou trvá minimálne jeden rok, a to je možné voliť aj riešenia na kľúč. Naopak u drevostavby vybavíte úver zo stavebného sporenia alebo hypotéku, objednáte si realizáciu u konkrétnej firmy a za pár mesiacov môžete bývať. Priamo v zmluve budete mať totiž zanesené dátum dokončenia, poťažmo nasťahovanie sa do vášho nového sídla. Najzdĺhavejších môžu byť snáď len ťahanice s úradmi týkajúce sa vybavenie stavebného povolenia. Aj tu je ale možné začať s predstihom a všetko bude vyriešené do niekoľkých týždňov.

Úspora energií zaručená

Veľkou výhodou drevostavby je maximálna úspora energie. Drevo je čisto prírodným materiálom, ktorý dokáže udržať v interiéri dostatočné množstvo tepla. Objekt sa veľmi rýchlo nahreje a pri kvalitne realizovanom zateplení nedochádza k zbytočným únikom mimo jeho interiér. Určite na tento fakt myslite, hypotéka sa dá jednoducho ľahko navýšiť a zaobstaráte si trebárs aj tepelné čerpadlo, ktoré dokáže ušetriť ešte viac peňazí. Celková cena drevostavby bude ale s najväčšou pravdepodobnosťou oveľa nižšia, než by tomu bolo u murovaného domčeka.

Ušetrite ešte viac peňazí s dotáciou

K vyššej úspore môžete prísť v prípade, že využijete dotačného programu Nová zelená úsporám. Požiadať si o príspevok možno až do roku 2021. Všetko bude vybavené do 3 mesiacov od schválenia žiadosti. Dotácia sa pritom nevzťahuje len na novostavby. Ak sa rozhodnete pre rychloúvěr na rekonštrukciu, pokojne môžete o dotáciu požiadať. Ak budete spĺňať požiadavky na nízkoenergetické bývanie, peniaze získate.